Suroviny nejvyšší kvality

Suroviny nejvyšší kvality

Pečlivý výběr surovin

Od prvopočátku si velmi zakládáme na prvotřídní kvalitě. Pro své výrobky volíme čistě přírodní suroviny a preferujeme rostliny z ekologického hospodaření. Při jejich nákupu klademe mimořádný důraz na kvalitu a dále pracujeme pouze s těmi, které splňují nejnáročnější požadavky. Pečlivě si vybíráme dodavatele, se kterými nás pojí nejen dlouhodobá spolupráce, ale také společný cíl - vaše spokojenost.

Kvalitu rostlinných olejů poznáte podle celé řady faktorů

Základem je analytický certifikát, který informuje o složení oleje tj. obsahu jednotlivých mastných kyselin a důležitých fyzikálních údajích. Stejně důležitá je také jeho konzistence a vstřebatelnost. Oleje lisované za studena vynikají jemností, pleť krásně pohladí a pokožka je rychle a lehce přijímá. Před nákupem si vyžádáme vzorky olejů a jednotlivé šarže nejprve sami pečlivě testujeme. 

Nekvalitní oleje, které nesplňují vysoké standardy testování jsou ihned vyřazovány. Při testování je zapotřebí vzorek rozetřít na kůži, přivonět a umět vybrat ten nejlepší. Každý druh oleje má charakteristickou vůni a zároveň nesmí obsahovat cizí pachy. Podle nich poznáte, že něco není v pořádku, což může být následek použití poškozených, nekvalitních či starých plodů, nevhodného technologického postupu výroby, nebo nesprávného skladování.

Při výrobě používáme výhradně rostlinné oleje lisované za studena, tzn. že vznikají tím nejšetrnějším způsobem. Pouze tak se rodí ty nejkvalitnější oleje, do kterých přecházejí všechny účinné látky z dané rostliny. Při výrobě nikdy nepoužíváme sojový olej, který je levnou náhražkou kvalitních rostlinných olejů a je téměř vždy chemicky rafinovaný.

Při výběru kvalitních éterických olejů hraje velmi významnou roli analytický certifikát. Je součástí každé šarže a uvádí název a část rostliny, ze které olej vznikl, místo jejího původu, obsah jednotlivých složek v oleji a důležité fyzikální hodnoty. Podle nich poznáme, že se jedná o olej z deklarované rostliny. Důležité je také odkud rostlina pochází. Je známé, že např. nejlepší citrusy rostou na Sicílii, růže v Bulharsku a levandule v Provance.

Stejně důležitá je senzorika, tedy posouzení vůně, která dokáže prozradit mnohé o kvalitě esenciálního oleje. Hodnotí se celá řada faktorů, přičemž k těm základním patří intenzita, stabilita, čistota a příslušnost vůně k danému éterickému oleji. Každý má charakteristickou vůni, pro daný druh oleje typickou. Z jedné rostliny lze získat až 3 rozdílné éterické oleje. Zatímco z kůry pomeranče se získává pomerančový olej, z květů pomerančovníku oblíbený neroli a z jeho listů petitgrain.

Můžeme vás ubezpečit, že náš pečlivý výběr surovin je prvním krokem k vaší spokojenosti.

O autorovi

Petra.
Milovnice přírodní kosmetiky a hrdá majitelka kočky nám pečuje o blog a různé další texty. K nám do Saloos ji jako zkušenou markeťačku přilákala láska k aromaterapii a přírodním surovinám, zkrátka ke všemu, co je potřeba k celkové pohodě. Společně s naší milou kolegyní Alenou odpovídá na vaše dotazy, můžete se s ní potkat na přednáškách a festivalech u stánku Saloos. Ve volném čase se věnuje vinohradu a celoročně vyráží na toulky přírodou.
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info