Esenciální oleje pro posílení imunity, fyzickou i duševní pohodu


Užijte si aromaterapii v pohodlí domova s jedinečnou sadou 5 výjimečných 100% esenciálních olejů Saloos
Skladem od 447 Kč Aromaterapie je stará jako lidstvo samo. Už naši předci dobře věděli, že bylinky a jejich vůně dokáží pomáhat při různých problémech a pozitivně ovlivňovat mysl. Podstatou je využívání éterických olejů neboli silic, které se získávají lisováním nebo destilací různých částí rostlin. Čich je pro člověka velmi důležitý, a právě čich je hlavním smyslem využívaný při aromaterapii.Jak aromaterapie pomáhá?
Aromaterapie je příjemným pomocníkem i
dnes. Využívá výjimečných účinků
100% esenciálních neboli éterických olejů, které jsou považovány za duši rostlin. Esence rostliny vylučují, aby se chránily před nepřízní počasí, škůdci nebo naopak nalákaly hmyz k opylování. A jelikož člověku přirozeně voní, se stejnou láskou se postarají i o nás.
Umožňují nám spojit se kdykoliv s přírodou a relaxovat, uvolnit se od stresu, podpořit koncentraci, zlepšit náladu , dodat potřebný odpočinek a povzbudit tělo i duši. Podle odoborné literatury mají také příznivý vliv na krevní oběh, hormony, nervový systém, tok lymfy, trávení, krevní tlak, činnosti mozkových buněk, premenstruační syndrom. A také napomáhají klidnému spánku.
Všude kolem nás nenápadně koluje
pestrá směs virů a bakterií, které mají za následek vznik nejrůznějších nemocí.
Esenciální oleje jsou známé pro svoji sílu při
ničení zmíněných virů a
bakterií, zároveň mají velký podíl na posílení imunity. Samotné vdechování
esencí sice nevyléčí nemoc jako takovou, ale je velkým pomocníkem při úlevě od
nepříjemných příznaků.
Jak správně používat esenciální oleje?
Nejběžnějšími způsoby využití aromaterapie je inhalace (aromalampy, difuzéry), masáže, kožní aplikace a koupele. Někdy stačí nádobku s olejem položit na ústřední topení nebo nakapat esenciální olej na papírový kapesník a použít při dlouhé jízdě autem. Dávkování je různé, je dobré se vždy poradit s odborníkem, pro těhotné a děti je vhodnější dávat pouze poloviční množství kapek esenciálního oleje.
Vždy je důležitá pozornost při nákupu esenciálních olejů, vybírejte jen ty nejkvalitnější, 100% přírodní. Kvalitní esenciální olej je vždy označen českým i
latinským názvem a také zemí původu.
Esenciální oleje na posílení imunity v období nemocí a nachlazení
Borovice – Účinkuje na širokou škálu dýchacích potíží jako je zápal plic, astma, kašel nebo zahlenění.
Citron – Působí antisepticky, ničí bakterie ve vzduchu, podporuje tvorbu bílých krvinek, čímž se zvyšuje odolnost imunity. Naředěný vhodný i jako kloktadlo při bolesti v krku.
Eukalypt – Je hlavním olejem pro léčbu dýchacích cest. Pomáhá odkašlávání, ulevuje při zánětech dutin, hrtanu a bronchitidě. Ničí choroboplodné zárodky ve vzduch.
Máta peprná – Podporuje vykašlávání, pomáhá při kašli, bronchitidě a opakovaných infekcích, působí lehce analgeticky, podporuje také trávící systém a ulevuje při bolestech hlavy.
Rozmarýn – Uvolňuje hlen, napomáhá dýchání, blahodárně působí i proti bolestem pohybového
aparátu, zvyšuje krevní tlak.
Esenciální oleje vhodné pro děti
Bio Eukalyptus radiata– intenzivní, svěží, příjemně vonící, má imunitu podporující vlastnosti a pomáhá při rýmě a nachlazení
Mandarinka – osvěžuje, výborný psychický stimulant
Levandule – patří mezi nejpoužívanější silice, uklidňuje, vhodná při chřipce, bolestech hlavy, čistí vzduch
Pomeranč – působí antidepresivně, osvěžuje a uvolňuje, je vhodný při horečce, nechutenství
Vyzkoušejte aromaterapeutickou koupel
Jedním z mnoha způsobů, jak využít esenciální oleje jsou i koupele. Takto mohou silice působit na celý organismus, prostupují dechem a kůží do těla, uklidňují, povzbuzují a harmonizují. Nejpohodlnější je vybrat si některý z koupelových olejů, které jsou vyváženou kombinací rostlinného a esenciálního oleje a není třeba je již dále ředit či doplňovat.
Rozhodnete-li se pro čistý esenciální olej, doporučuje se 3–10 kapek rozmíchat ve 1 dcl mléka nebo na lžičce
medu. Med a mléko jsou přírodní emulgátory, proto se v nich silice lépe
rozpustí a mohou v koupeli lépe působit.
Anebo použít již hotové Saloos koupelové a sprchové oleje, se kterými zažijete opravdový ráj v koupelně. Jemně odstraňují pot a nečistoty, pokožku nevysušují a zároveň o ni pečují. Zanechají na ní jemný ochranný film, který ji chrání, pěstí a vyživuje ještě několik hodin po koupeli či sprchování. Jsou vhodné pro všechny typy pokožky, nevyvolávají alergické reakce.
Proti stresu doporučujeme: Levandule, Růžové dřevo, Červený pomeranč, Litsea Cubeba, Meduňka.